דינה דורון החלה את הקריירה האמנותית שלה על בימת תיאטרון "הבימה",בתפקידי ילדות בהצגות "אגדת הנהר","חלום ליל קיץ","ארבעת העקשים","חתונת פיגרו" ועוד.  

השתתפה בסרט הישראלי  הארוך הראשון בשפה האגלית,שהופץ ברחבי העולם ע"י  חברת R.K.O  האמריקנית ,"קריה נאמנה" - "The Faithful City"

מיד לאחר השתתפותה בסרט,נסעה דינה ללמוד משחק בניו יורק. שם,קיבלה מלגת לימודים לבית הספר הגבוה למשחק ה - "Neighborhood Playhouse" (סנפורד מייזנר),
ב - "Actor's Studio" (לי שטרסברג), באולפן של אוטה האגן ובאולפן של סטלה אדלר. כמו כן למדה ריקוד בסטודיו של מרתה גראהם. 

עם תום לימודיה,התקבלה דינה לשחק את תפקיד אנה פרנק במחזה "יומנה של אנה פרנק" על בימת ברודווי. דינה שיחקה בתפקיד זה כשנה וחצי וכך הייתה לשחקנית הישראלית הראשונה שגילמה תפקיד ראשי בברודווי. 

בעקבות משחקה בהצגה,נבחרה לשחק בתיאטרון השקספירי האמריקני  בשתי הצגות: "מהומה רבה על לא דבר" (הירו) ו"הסוחר מוונציה" (ג'סיקה). בשתי ההצגות שיחקה לצידה של השחקנית קתרין הפבורן.

למרות ההצלחה,בחרה דינה לחזור הביתה ולבסס את חייה ואת הקריירה שלה בישראל.  עם חזרתה ארצה, קיבלה הצעות רבות מהתיאטראות השונים בארץ.

תפקידה הראשון היה בתיאטרון "הקאמרי"  בהצגה "הערב אימפרוביזציה" מאת פירנדלו,בתפקיד מימי. בהצגה ביצעה דינה מונולוג שנמשך כעשרים דקות כשהיא לבדה על הבמה. הביקורות יצאו מגדרן והיללו את משחקה.  

בעקבות הצלחתה בתפקיד מימי,הזמין אותה תיאטרון "הבימה" להופיע בהצגה "העצים מתים זקופים" לצידם של גדולי שחקני התיאטרון חנה רובינא, שמעון פינקל ורפאל קלצ'קין.

לאחר מכן נבחרה דינה לגלם את התפקיד הראשי בהצגה "ג'יג'י". תפקידה כג'יג'י הוביל לתפקידה הבא,  אירמה במחזמר "אירמה לה-דוס" לצידו של אריק איינשטיין.   בתפקיד זה שילבה דינה את יכולות הריקוד שלה,אותן רכשה אצל מרתה גראהם.  

תפקידה כאירמה זיכה אותה בפרס השחקנית השנה - "כינור דוד".
                                                                                                                                        
דינה המשיכה להופיע על בימת התיאטרון הישראלי וגילמה שורה ארוכה של תפקידים ראשיים , ביניהם: 

נורה ב"בית בובות",לינדה ב"מותו של סוכן","שקרן יקר" (ת. באר-שבע) ; "המפקח בא""מניין נשים"(פרומה קשמן),"שמונה נשים"  (ת. "הבימה") ; קטי ב"סילביה", אסתר ב"המחיר" (ת. בית ליסין) ומגי ב"בעל שמושי מאוד" (ת. בית ליסין בשיתוף  "אלדד בימות ובדים") ;  "אדי קינג" (יוקסטה), "פיגמליון" (גברת היגניס)  (ת. חיפה); הסתר ב"רק שלום וללכת" ("אלדד בימות ובדים"), "יחפים בפארק" (ת. גיורא גודיק), "בודדה באפלה" (ת. "השדרה"), ביאטריס ב"השפעת קרני הגמא על ציפורני החתול",גב' בייקר ב"פרפרים הם חופשיים", "סיפור אהבה בשלושה פרקים"(ת. "הספרייה"),  ועוד.

בנוסף הופיעה דינה בהצגת היחיד "מיטה-מטבח-מיטה-מטבח", בבימויו של אילן אלדד
שהוצגה ברחבי הארץ למעלה מ-1000 פעם.

לצד משחקה בתיאטרון השתתפה  בסרטי קולנוע ובתכניות טלוויזיה רבות.

תפקידה הראשון בקולנוע היה הבדואית בסרט "סיניה" בבימויו של אילן אלדד

בהמשך, הופיעה בסרטי קולנוע וטלוויזיה נוספים, ביניהם: 

 "כלוב הזכוכית", "משה", סרט הטלוויזיה האמריקני לצידו של ברט לנקסטר (בתפקיד יוכבד) , "אישה ושמה גולדה" עם אינגריד ברגמן, "השגעון הגדול", "הירושה", "אלף נשיקות קטנות","פארנהיים","אברהם ושרה", לצידו של חיים טופול (שרה) ,"מילואים" ועוד. 

בשנים האחרונות השתתפה דינה במספר רב של סרטי קולנוע בארץ ובחו"ל וביניהם:

"חתונה מאוחרת" , "אסקימוסים בגליל", "לא בת 17"  ובהפקה האמריקאית "אל תתעסק עם הזוהאן" (בתפקיד אימו של אדם סנדלר). 


הצילומים לסרט נערכו בהוליווד. כך, שעבור דינה זו הייתה סגירת מעגל לעבודתה בארצות הברית.  

לאחרונה הצטלמה לסרטים "סיפור על אהבה וחושך" לצידה של נטלי פורטמן, המבוסס על ספרו של עמוס עוז ו"ציפורי חול".

בנוסף הופיעה בסדרות טלוויזיה שונות, ביניהן:

"אוכלת יושביה", "היה נהדר" (במסגרת הסדרה "ארץ מולדת"),סדרת זוכת פרס האמי  "רמזור" ,"חשופים""בנות בראון","שבתות וחגים,"נשואים פלוס, "שירות חדרים".

במיצג האור-קולי הקבוע שבקיסריה, מגלמת דינה את אימה של חנה סנש.

כמו כן, השתתפה דינה בפרסומות שונות. האחרונה שבהן, "תמונות המחזור האחרונה" (סלקום).


זוכת הפרס ע"ש אריק איינשטיין לשנת 2014, על שהטביעה את חותמה ותרמה להתפתחות התרבות הישראלית לדורותיה.


דינה נשואה לבמאי התיאטרון והקולנוע אילן אלדד.

 

פרטים נוספים : ברזומה...

 

לפרטים  נוספים ולהרשמה  03-5242793  [Top]
בניית אתרים